Teaduskatsete päev Pala Koolis 17. september fnadmin

7. September avastasid meie kooli õpilased maailma läbi teaduskatsete. 2.- 3. klassi õpilased leiutasid "kosmonautidele'" turvalise maandumise seadet. "Kosmonaudiks" oli muna ning eesmärk oli kätte antud materjalidest meisterdada seadeldis, mis muna mõne meetri kõrguselt kukkudes terveks jätaks. Eksperimendi käigus õnnestus ühel "kosmonaudil" ellu jääda. Selgus, et võtmesõnaks oli maandumise pehmendamine.

Lõpuklass sai aga ülesandeks grilltikkudest ja vahukommidest torni ehitamise. Tornid kerkisid eriilmelised ja pikima torni kõrguseks sai 1,8 meetrit. Nuputamise ja katsetamise käigus jõuti tõdemuseni, et stabiilse ja tugeva torni konstruktsiooni aluseks on kolmnurk.